Tomasz Król & Wojciech Wołoszyn hegedű-zongora estje - 2023. május 2.

Karol Szymanowski művek

Tomasz Król (hegedű) és Wojciech Wołoszin (zongora) hangversenye

2023. május 2. (kedd), 19 óra

Egyetemi Hangversenyterem (győri zsinagóga), Győr, Kossuth Lajos u. 5.

A belépés díjtalan!

Műsor:

Karol Szymanowski: Roxana éneke - részlet a Roger király c. operából Paweł Kochański átiratában

Karol Szymanowski: d-moll szonáta

Karol Szymanowski: "Arethusa kútja" -  a Myths op.30 sorozatból

Karol Szymanowski: "Narcissus" -  a Myths op.30 sorozatból

Karol Szymanowski: A Harnasie tánc - Paweł Kochański átiratában

(A kamaraest műsorának időtartama kb. 45 perc)

tomasz_krol.jpg

Tomasz Król

Felsőfokú zenei tanulmányait a Łódź-i Grażyna és Kiejstut Bacewicz Zeneakadémián Zenon Płoszaj professzornál, valamint a hollandiai Enschede-ben Alexander Kramarov professzornál végezte. Tanult továbbá Manfred Scherzer-nél a berlini "Hanns Eisler" Zeneművészeti Főiskolán. Olyan versenyek díjazottja, mint például a Zdzisław Jahnke Verseny Poznań-ban, a Karol Szymanowski Nemzetközi Verseny Łódź-ban. A lengyel Kulturális és Művészeti Minisztérium, valamint a hamburgi Toepfer Alapítvány ösztöndíjasa volt.

Koncertezett Németországban, Hollandiában, Marokkóban, Spanyolországban, Kazahsztánban és az Egyesült Államokban. A lengyel Camerata kamarazenekar koncertmestereként és a "Studio" szextett tagjaként Lengyelországban és külföldön egyaránt fellépett.

1997-ben hegedű-gitár-harmonika összeállítású kamaraegyüttest alapított.

Sok éven át működött együtt a Łódź-i Filharmonikusokkal és a Łódź-i Zenei Társasággal, részt vett vendégszerepléseiken is. 2019-ben kamaraest-sorozatot adott a Los Angeles-i USC Thornton School of Music-ban.

1993 óta a Łódźi Zeneakadémia hegedűtanára. Elismert professzor, tanítványait többször díjazták nemzetközi zenei versenyeken. Több mint 12 éven át volt a németországi Karlsruhe-ban működő Nemzetközi Régiók Szimfonikus Zenekar nyári zenekari akadémiájának tanára.

Wojciech Wołoszyn.jpg

Wojciech Wołoszyn

Zongoraművész és tanár. A Łódź-i Grażyna és Kiejstut Bacewicz Zeneakadémián végezte felsőfokú zenei tanulmányait Tadeusz Chmielewski professzornál, és szerzett 2003-ban kitüntetéses diplomát. Nemzetközi mesterkurzusokon tökéletesítette tudását, valamint számos nemzeti és nemzetközi versenyen vett részt sikerrel. Többek között 2. helyezést ért el a Łódź-i Yamaha Zongoraversenyen, az "Arthur Rubinstein emlékékére" megrendezett 4. Ifjú Zongoristák Nemzetközi Versenyének különdíjasa Bydgoszcz-ban (2000), valamint kitüntetésben részesült a Łódź-ban megrendezett 14. K. Bacewicz Nemzetközi Egyetemi Kamarazenei Verseny zongoratrió kategóriájában (2001).

2003 októberétől a hegedű és nagybőgő tanszak korrepetitoraként oktat a Łódź-i Zeneakadémián. 2011-ben lett a zeneművészet doktora. Zongorakísérőként számos koncerten, fesztiválon és versenyen lépett fel.

visual_230502_color2.png